INA321E/2K5
INA321E/2K5
INA321E/2K5
Part Number
INA321E/2K5
Manufacturer
Texas Instruments
Description
IC INST AMP 1 CIRCUIT 8VSSOP
Data sheet
INA321E/2K5.pdf
Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Delivery Services
INA321E/2K5
Comments
    INA321E/2K5 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    Slew Rate0.4V/µs
    Output TypeRail-to-Rail
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth500 kHz
    Amplifier TypeInstrumentation
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Current - Supply40µA
    Number of Circuits1
    Current - Input Bias0.5 pA
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Gain Bandwidth Product-
    Voltage - Input Offset200 µV
    Supplier Device Package8-VSSOP
    Current - Output / Channel-
    Voltage - Supply Span (Max)5.5 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.5 V