INA327EA/250
INA327EA/250
INA327EA/250
Part Number
INA327EA/250
Manufacturer
Texas Instruments
Description
IC INST AMP 1 CIRCUIT 10VSSOP
Data sheet
INA327EA/250.pdf
Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Delivery Services
INA327EA/250
Comments
    INA327EA/250 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    Slew Rate-
    Output TypeRail-to-Rail
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth1 kHz
    Amplifier TypeInstrumentation
    Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Current - Supply2.4mA
    Number of Circuits1
    Current - Input Bias200 pA
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Gain Bandwidth Product-
    Voltage - Input Offset20 µV
    Supplier Device Package10-VSSOP
    Current - Output / Channel25 mA
    Voltage - Supply Span (Max)5.5 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.7 V