INA327EA/250G4
INA327EA/250G4
INA327EA/250G4
Part Number
INA327EA/250G4
Description
IC INST AMP 1 CIRCUIT 10VSSOP
Data sheet
INA327EA/250G4.pdf
Delivery Services
INA327EA/250G4
Comments
    INA327EA/250G4 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    Slew Rate-
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth1 kHz
    Amplifier TypeInstrumentation
    Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Current - Supply2.4mA
    Number of Circuits1
    Current - Input Bias200 pA
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Gain Bandwidth Product-
    Voltage - Input Offset20 µV
    Supplier Device Package10-VSSOP
    Current - Output / Channel25 mA
    Voltage - Supply Span (Max)5.5 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.7 V