ISL28006FHADJZ-T7A.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 0.67V/µs |
| Output Type | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 237 kHz |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Current - Supply | 50µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 4.7 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | - |
| Voltage - Input Offset | 1.2 mV |
| Supplier Device Package | 6-SOT |
| Current - Output / Channel | 8.7 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 28 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |