ISL28118FUZ-T7A
ISL28118FUZ-T7A
ISL28118FUZ-T7A
Part Number
ISL28118FUZ-T7A
Manufacturer
Renesas Electronics America Inc
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8MSOP
Data sheet
ISL28118FUZ-T7A.pdf
Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Delivery Services
ISL28118FUZ-T7A
Comments
    ISL28118FUZ-T7A Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    Slew Rate1.2V/µs
    Output TypeRail-to-Rail
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth-
    Amplifier TypeGeneral Purpose
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Current - Supply850µA
    Number of Circuits1
    Current - Input Bias230 nA
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Gain Bandwidth Product4 MHz
    Voltage - Input Offset25 µV
    Supplier Device Package8-MSOP
    Current - Output / Channel28 mA
    Voltage - Supply Span (Max)40 V
    Voltage - Supply Span (Min)3 V