LM4250CM/NOPB.pdf
| Package | Tube |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | - |
| Output Type | - |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Current - Supply | 100µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 75 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 250 kHz |
| Voltage - Input Offset | 6 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | - |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2 V |