LM6154BCMX/NOPB
LM6154BCMX/NOPB
LM6154BCMX/NOPB
Part Number
LM6154BCMX/NOPB
Manufacturer
Texas Instruments
Description
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Data sheet
LM6154BCMX/NOPB.pdf
Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Delivery Services
LM6154BCMX/NOPB
Comments
    LM6154BCMX/NOPB Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    Slew Rate30V/µs
    Output TypeRail-to-Rail
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth-
    Amplifier TypeGeneral Purpose
    Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Current - Supply1.6mA (x4 Channels)
    Number of Circuits4
    Current - Input Bias500 nA
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    Gain Bandwidth Product80 MHz
    Voltage - Input Offset300 µV
    Supplier Device Package14-SOIC
    Current - Output / Channel16.9 mA
    Voltage - Supply Span (Max)24 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.7 V