LT6200CS6#TRMPBF.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 50V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Current - Supply | 20mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 23 µA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 165 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2.5 mV |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Current - Output / Channel | 90 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12.6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |