LT6200IS8-10#PBF.pdf
| Package | Tube |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 450V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Current - Supply | 20mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 23 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.6 GHz |
| Voltage - Input Offset | 2.5 mV |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Current - Output / Channel | 90 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12.6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |