LTC6101HVACMS8#PBF
LTC6101HVACMS8#PBF
LTC6101HVACMS8#PBF
Part Number
LTC6101HVACMS8#PBF
Description
IC CURRENT SENSE 1 CIRCUIT 8MSOP
Data sheet
LTC6101HVACMS8#PBF.pdf
Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Delivery Services
LTC6101HVACMS8#PBF
Comments
    LTC6101HVACMS8#PBF Specifications
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    Slew Rate-
    Output Type-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth-
    Amplifier TypeCurrent Sense
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Current - Supply350µA
    Number of Circuits1
    Current - Input Bias100 nA
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    Gain Bandwidth Product200 kHz
    Voltage - Input Offset85 µV
    Supplier Device Package8-MSOP
    Current - Output / Channel1 mA
    Voltage - Supply Span (Max)100 V
    Voltage - Supply Span (Min)5 V