LTC6101HVACS5#TRMPBF.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Current - Input Bias | 100 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 200 kHz |
| Voltage - Input Offset | 85 µV |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 1 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 100 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |