LTC6101HVCIS5#TRPBF.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | - |
| Output Type | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Current - Supply | 350µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 100 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 200 kHz |
| Voltage - Input Offset | 400 µV |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 1 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 100 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |