OPA124UA/2K5.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
|---|---|
| Series | Difet® |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 1.6V/µs |
| Output Type | - |
| Part Status | Obsolete |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Current - Supply | 2.5mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 0.5 pA |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 150 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 10 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 10 V |