OPA2170AQDGKRQ1.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk |
|---|---|
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 0.4V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Current - Supply | 110µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 8 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 250 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Current - Output / Channel | 17 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |