OPA2180QDGKRQ1.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
|---|---|
| Series | Automotive, AEC-Q100, Zero-Drift |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 0.8V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Current - Supply | 450µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Current - Input Bias | 250 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 15 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Current - Output / Channel | 18 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |