OPA2300AIDGST
OPA2300AIDGST
OPA2300AIDGST
Part Number
OPA2300AIDGST
Manufacturer
Texas Instruments
Description
IC CMOS 2 CIRCUIT 10VSSOP
Data sheet
OPA2300AIDGST.pdf
Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Delivery Services
OPA2300AIDGST
Comments
    OPA2300AIDGST Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    Slew Rate80V/µs
    Output Type-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth-
    Amplifier TypeCMOS
    Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Current - Supply9.5mA (x2 Channels)
    Number of Circuits2
    Current - Input Bias0.1 pA
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Gain Bandwidth Product150 MHz
    Voltage - Input Offset1 mV
    Supplier Device Package10-VSSOP
    Current - Output / Channel70 mA
    Voltage - Supply Span (Max)5.5 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.7 V