OPA2340EA/2K5G4
OPA2340EA/2K5G4
OPA2340EA/2K5G4
Part Number
OPA2340EA/2K5G4
Description
IC CMOS 2 CIRCUIT 8VSSOP
Data sheet
OPA2340EA/2K5G4.pdf
Delivery Services
OPA2340EA/2K5G4
Comments
    OPA2340EA/2K5G4 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesmicroPOWER™
    RoHSRoHS
    Slew Rate6V/µs
    Output TypeRail-to-Rail
    Amplifier TypeCMOS
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Current - Supply750µA (x2 Channels)
    Number of Circuits2
    Current - Input Bias0.2 pA
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Gain Bandwidth Product5.5 MHz
    Voltage - Input Offset150 µV
    Supplier Device Package8-VSSOP
    Current - Output / Channel50 mA
    Voltage - Supply Span (Max)5.5 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.5 V