OPA2353UA/2K5G4
OPA2353UA/2K5G4
OPA2353UA/2K5G4
Part Number
OPA2353UA/2K5G4
Description
IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC
Data sheet
OPA2353UA/2K5G4.pdf
Delivery Services
OPA2353UA/2K5G4
Comments
    OPA2353UA/2K5G4 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesMicroAmplifier™
    RoHSRoHS
    Slew Rate22V/µs
    Amplifier TypeCMOS
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Current - Supply5.2mA (x2 Channels)
    Number of Circuits2
    Current - Input Bias0.5 pA
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Gain Bandwidth Product44 MHz
    Voltage - Input Offset3 mV
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Output / Channel40 mA
    Voltage - Supply Span (Max)5.5 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.5 V