OPA4345EA/2K5
OPA4345EA/2K5
OPA4345EA/2K5
Part Number
OPA4345EA/2K5
Manufacturer
Rochester Electronics, LLC
Description
IC CMOS 4 CIRCUIT 14TSSOP
Data sheet
OPA4345EA/2K5.pdf
Delivery Services
OPA4345EA/2K5
Comments
    OPA4345EA/2K5 Specifications
    PackageBulk
    SeriesMicroAmplifier™
    RoHSRoHS
    Slew Rate2V/µs
    Amplifier TypeCMOS
    Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Current - Supply150µA (x4 Channels)
    Number of Circuits4
    Current - Input Bias0.2 pA
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Gain Bandwidth Product3 MHz
    Voltage - Input Offset200 µV
    Supplier Device Package14-TSSOP
    Current - Output / Channel15 mA
    Voltage - Supply Span (Max)5.5 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.5 V