OPA4353EA/2K5
OPA4353EA/2K5
OPA4353EA/2K5
Part Number
OPA4353EA/2K5
Description
IC CMOS 4 CIRCUIT 16SSOP
Data sheet
OPA4353EA/2K5.pdf
Delivery Services
OPA4353EA/2K5
Comments
    OPA4353EA/2K5 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesMicroAmplifier™
    RoHSRoHS
    Slew Rate22V/µs
    Output TypeRail-to-Rail
    Part StatusObsolete
    Amplifier TypeCMOS
    Package / Case16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
    Current - Supply5.2mA (x4 Channels)
    Number of Circuits4
    Current - Input Bias0.5 pA
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Gain Bandwidth Product44 MHz
    Voltage - Input Offset3 mV
    Supplier Device Package16-SSOP
    Current - Output / Channel40 mA
    Voltage - Supply Span (Max)5.5 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.5 V