THS3001CDGNR
THS3001CDGNR
THS3001CDGNR
Part Number
THS3001CDGNR
Manufacturer
Texas Instruments
Description
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8HVSSOP
Data sheet
THS3001CDGNR.pdf
Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Delivery Services
THS3001CDGNR
Comments
    THS3001CDGNR Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    Slew Rate6500V/µs
    Output Type-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth420 MHz
    Amplifier TypeCurrent Feedback
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
    Current - Supply6.6mA
    Number of Circuits1
    Current - Input Bias2 µA
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    Gain Bandwidth Product1.75 GHz
    Voltage - Input Offset1 mV
    Supplier Device Package8-HVSSOP
    Current - Output / Channel120 mA
    Voltage - Supply Span (Max)33 V
    Voltage - Supply Span (Min)9 V