TLV27L2QDRQ1
TLV27L2QDRQ1
TLV27L2QDRQ1
Part Number
TLV27L2QDRQ1
Description
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
Data sheet
TLV27L2QDRQ1.pdf
Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Delivery Services
TLV27L2QDRQ1
Comments
    TLV27L2QDRQ1 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    Slew Rate0.06V/µs
    Output TypeRail-to-Rail
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth-
    Amplifier TypeGeneral Purpose
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Current - Supply7µA (x2 Channels)
    Number of Circuits2
    Current - Input Bias1 pA
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Gain Bandwidth Product160 kHz
    Voltage - Input Offset500 µV
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Output / Channel400 µA
    Voltage - Supply Span (Max)16 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.7 V