ZL40120/DCB
ZL40120/DCB
ZL40120/DCB
Part Number
ZL40120/DCB
Manufacturer
Rochester Electronics, LLC
Description
IC OPAMP CFA 4 CIRCUIT 14SOIC
Data sheet
ZL40120/DCB.pdf
Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Delivery Services
ZL40120/DCB
Comments
    ZL40120/DCB Specifications
    PackageBulk
    SeriesZL40120
    RoHSRoHS
    Slew Rate1100V/µs
    Output Type-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth280 MHz
    Amplifier TypeCurrent Feedback
    Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Current - Supply3.3mA (x4 Channels)
    Number of Circuits4
    Current - Input Bias1.3 µA
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Gain Bandwidth Product-
    Voltage - Input Offset1.4 mV
    Supplier Device Package14-SOIC
    Current - Output / Channel65 mA
    Voltage - Supply Span (Max)12 V
    Voltage - Supply Span (Min)8 V