50004-5416HLF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Backplane Connectors - Specialized
50004-5416HLF
50004-5416HLF
Part Number
50004-5416HLF
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Description
CONN RCPT HD 416POS PCB
Data sheet
50004-5416HLF.pdf
Category
Backplane Connectors - Specialized
Delivery Services
50004-5416HLF
Comments
    50004-5416HLF Specifications
    SeriesHPC™
    RoHSRoHS
    Color-
    Pitch0.100" (2.54mm)