51700-10100801CCLF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Backplane Connectors - Specialized
51700-10100801CCLF
51700-10100801CCLF
Part Number
51700-10100801CCLF
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Description
CONN HEADER BLADE PWR 10POS PCB
Data sheet
51700-10100801CCLF.pdf
Category
Backplane Connectors - Specialized
Delivery Services
51700-10100801CCLF
Comments
    51700-10100801CCLF Specifications
    SeriesPwrBlade®
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)