51701-10002406CCLF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Backplane Connectors - Specialized
51701-10002406CCLF
51701-10002406CCLF
Part Number
51701-10002406CCLF
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Description
CONN HEADER BLADE PWR 30POS PCB
Data sheet
51701-10002406CCLF.pdf
Category
Backplane Connectors - Specialized
Delivery Services
51701-10002406CCLF
Comments
    51701-10002406CCLF Specifications
    SeriesPwrBlade®
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)