51703-11000000CCLF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Backplane Connectors - Specialized
51703-11000000CCLF
51703-11000000CCLF
Part Number
51703-11000000CCLF
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Description
CONN HEADER BLADE PWR 10POS PCB
Data sheet
51703-11000000CCLF.pdf
Category
Backplane Connectors - Specialized
Delivery Services
51703-11000000CCLF
Comments
    51703-11000000CCLF Specifications
    SeriesPwrBlade®
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)