51741-10002409AALF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Backplane Connectors - Specialized
51741-10002409AALF
51741-10002409AALF
Part Number
51741-10002409AALF
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Description
CONN RCPT BLADE PWR 33POS PCB
Data sheet
51741-10002409AALF.pdf
Category
Backplane Connectors - Specialized
Delivery Services
51741-10002409AALF
Comments
    51741-10002409AALF Specifications
    SeriesPwrBlade®
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)