51952-254LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Backplane Connectors - Specialized
51952-254LF
51952-254LF
Part Number
51952-254LF
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Description
CONN HEADER BLADE PWR 13POS PCB
Data sheet
51952-254LF.pdf
Category
Backplane Connectors - Specialized
Delivery Services
51952-254LF
Comments
    51952-254LF Specifications
    SeriesPwrBlade®
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)