51966-10003600AALF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Backplane Connectors - Specialized
51966-10003600AALF
51966-10003600AALF
Part Number
51966-10003600AALF
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Description
CONN HEADER 36POS EDGE MNT
Data sheet
51966-10003600AALF.pdf
Category
Backplane Connectors - Specialized
Delivery Services
51966-10003600AALF
Comments
    51966-10003600AALF Specifications
    SeriesPwrBlade®
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)