51968-10002000CBLF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Backplane Connectors - Specialized
51968-10002000CBLF
51968-10002000CBLF
Part Number
51968-10002000CBLF
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Description
CONN RCPT 20POS EDGE MNT
Data sheet
51968-10002000CBLF.pdf
Category
Backplane Connectors - Specialized
Delivery Services
51968-10002000CBLF
Comments
    51968-10002000CBLF Specifications
    SeriesPwrBlade®
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)