74977-102001LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Backplane Connectors - Specialized
74977-102001LF
74977-102001LF
Part Number
74977-102001LF
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Description
CONN HEADER HIGH SPEED 72POS PCB
Data sheet
74977-102001LF.pdf
Category
Backplane Connectors - Specialized
Delivery Services
74977-102001LF
Comments
    74977-102001LF Specifications
    SeriesMetral® 2000
    RoHSRoHS
    ColorNatural
    Pitch0.079" (2.00mm)