DWRT018PV23301
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Backplane Connectors - Specialized
DWRT018PV23301
DWRT018PV23301
Part Number
DWRT018PV23301
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Description
CONN PLUG DRAWER 18POS PCB
Data sheet
DWRT018PV23301.pdf
Category
Backplane Connectors - Specialized
Delivery Services
DWRT018PV23301
Comments
    DWRT018PV23301 Specifications
    SeriesDWR, CoolPower®
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.130" (3.30mm)