DWRT820PV21300
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Backplane Connectors - Specialized
DWRT820PV21300
DWRT820PV21300
Part Number
DWRT820PV21300
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Description
CONN PLUG DRAWER 28POS PNL MNT
Data sheet
DWRT820PV21300.pdf
Category
Backplane Connectors - Specialized
Delivery Services
DWRT820PV21300
Comments
    DWRT820PV21300 Specifications
    SeriesDWR, CoolPower®
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.130" (3.30mm)