A50-624-9188310.pdf
| Series | |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Features | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Cable Group | RG-316 |
| Part Status | Active |
| Housing Color | Gold |
| Mounting Type | - |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Fastening Type | Threaded |
| Connector Style | SMA |
| Frequency - Max | 18 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | - |
| Contact Termination | - |
| Center Contact Material | - |
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
| Datasheet | Image | Part Number | Manufacturers | Stock | Description | View |
|---|---|---|---|---|---|---|
5413879-1 | TE Connectivity AMP Connectors | 5000 | CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB | View |
142-0761-821 | Cinch Connectivity Solutions Johnson | 5000 | CONN SMA JACK STR 50OHM EDGE MNT | View |
031-6233 | Amphenol RF | 5000 | CONN BNC JACK STR 50OHM EDGE MNT | View |