PSA.1E.250.CLLC50Z
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Coaxial Connectors (RF)
PSA.1E.250.CLLC50Z
PSA.1E.250.CLLC50Z
Part Number
PSA.1E.250.CLLC50Z
Manufacturer
LEMO
Description
CONN PNL MNT RCPT COAX SKT
Data sheet
PSA.1E.250.CLLC50Z.pdf
Category
Coaxial Connectors (RF)
Delivery Services
PSA.1E.250.CLLC50Z
Comments
    PSA.1E.250.CLLC50Z Specifications
    Series1E
    RoHSRoHS
    Features-
    Impedance50Ohm
    Cable GroupRG-122, 174, 174A, 178B, 188A, 196A, 316B
    Part StatusActive
    Housing ColorSilver
    Mounting TypePanel Mount
    Connector TypeReceptacle, Female Socket
    Fastening TypePush-Pull
    Connector StyleCoaxial
    Frequency - Max-
    Number of Ports-
    Mounting FeatureBulkhead - Rear Side Nut
    Ingress ProtectionIP68 - Dust Tight, Waterproof
    Shield TerminationClamp
    Contact TerminationSolder
    Center Contact Material-
    PSA.1E.250.CLLC50Z FAQ
    1. How to order PSA.1E.250.CLLC50Z on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the PSA.1E.250.CLLC50Z price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PSA.1E.250.CLLC50Z?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    PSA.1E.250.CLLC50Z Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5413879-1 5413879-1 5413879-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB View
    142-0761-821 142-0761-821 142-0761-821 Cinch Connectivity Solutions Johnson 5000 CONN SMA JACK STR 50OHM EDGE MNT View
    031-6233 031-6233 031-6233 Amphenol RF 5000 CONN BNC JACK STR 50OHM EDGE MNT View