R114305000.pdf
| Series | |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Features | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Cable Group | RG-179, 187, 188, 316 |
| Part Status | Active |
| Housing Color | Gold |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Jack, Male Pin |
| Fastening Type | Snap-On |
| Connector Style | SMB |
| Frequency - Max | 4 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Clamp |
| Contact Termination | Solder |
| Center Contact Material | Brass |
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of R114305000.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
| Datasheet | Image | Part Number | Manufacturers | Stock | Description | View |
|---|---|---|---|---|---|---|
5413879-1 | TE Connectivity AMP Connectors | 5000 | CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB | View |
142-0761-821 | Cinch Connectivity Solutions Johnson | 5000 | CONN SMA JACK STR 50OHM EDGE MNT | View |
031-6233 | Amphenol RF | 5000 | CONN BNC JACK STR 50OHM EDGE MNT | View |