RBD-75-S-04
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Coaxial Connectors (RF)
RBD-75-S-04
RBD-75-S-04
Part Number
RBD-75-S-04
Description
CONN BNC JACK STR 75 OHM SOLDER
Data sheet
RBD-75-S-04.pdf
Delivery Services
RBD-75-S-04
Comments
    RBD-75-S-04 Specifications
    Features-
    Impedance75Ohm
    Cable GroupRaychem 7530A1317
    Part StatusActive
    Housing ColorSilver
    Mounting TypePanel Mount
    Connector TypeJack, Female Socket
    Fastening TypeBayonet Lock
    Connector StyleBNC
    Frequency - Max4 GHz
    Number of Ports1
    Mounting FeatureFlange
    Center Contact Material-
    RBD-75-S-04 FAQ
    1. How to order RBD-75-S-04 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the RBD-75-S-04 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RBD-75-S-04?
    RBD-75-S-04 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5413879-1 5413879-1 5413879-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB View
    142-0761-821 142-0761-821 142-0761-821 Cinch Connectivity Solutions Johnson 5000 CONN SMA JACK STR 50OHM EDGE MNT View
    031-6233 031-6233 031-6233 Amphenol RF 5000 CONN BNC JACK STR 50OHM EDGE MNT View