JLLN035.TXV
Home > All Products > Circuit Protection > Electrical, Specialty Fuses
JLLN035.TXV
JLLN035.TXV
Part Number
JLLN035.TXV
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Description
FUSE F/A TLCM 35A 160VDC VRT MNT
Data sheet
JLLN035.TXV.pdf
Category
Electrical, Specialty Fuses
Delivery Services
JLLN035.TXV
Comments
    JLLN035.TXV Specifications
    SeriesPOWR-T™ JLLN
    RoHSRoHS
    Class-
    Features-
    Fuse TypeCartridge
    Part StatusActive
    Applications-
    Mounting TypeThrough Hole
    Response TimeFast Blow
    Package / CaseCartridge, Non-Standard
    Approval Agency-
    Size / Dimension0.563" Dia x 0.874" L (14.30mm x 22.20mm)