JLLN045.TXV
Home > All Products > Circuit Protection > Electrical, Specialty Fuses
JLLN045.TXV
JLLN045.TXV
Part Number
JLLN045.TXV
Description
FUSE CARTRIDGE 45A 300VAC/160VDC
Data sheet
JLLN045.TXV.pdf
Delivery Services
JLLN045.TXV
Comments
    JLLN045.TXV Specifications
    SeriesPOWR-GARD® JLLN
    RoHSRoHS
    ClassT
    Part StatusActive
    ApplicationsElectrical, Industrial
    Mounting TypeThrough Hole
    Response TimeFast Blow
    Package / CaseRadial Bend Cylinder
    Approval AgencyCE, CSA, UL, UR
    Size / Dimension0.563" Dia x 0.874" L (14.30mm x 22.20mm)
    Voltage Rating - AC300 V
    Voltage Rating - DC160 V
    Current Rating (Amps)45A