JM60200-3CR
Home > All Products > Circuit Protection > Fuseholders
JM60200-3CR
JM60200-3CR
Part Number
JM60200-3CR
Description
FUSE BLOCK CART 600V 200A SMD
Data sheet
JM60200-3CR.pdf
Delivery Services
JM60200-3CR
Comments
    JM60200-3CR Specifications
    SeriesJM60
    RoHSRoHS
    Voltage600V
    Fuse Size1.625" Dia x 5.75" L (41.28mm x 146.05mm)
    Part StatusActive
    Mounting TypeChassis Mount
    Contact FinishTin
    Fuseholder TypeBlock
    Contact MaterialAluminum
    Termination StyleBox Lug
    Number of Circuits3
    Current Rating (Amps)200 A