JM60400-3CR
Home > All Products > Circuit Protection > Fuseholders
JM60400-3CR
JM60400-3CR
Part Number
JM60400-3CR
Description
FUSE HOLDER
Data sheet
JM60400-3CR.pdf
Delivery Services
JM60400-3CR
Comments
    JM60400-3CR Specifications
    SeriesJM60
    RoHSRoHS
    Voltage600V
    Fuse Size2" Dia x 7.126" L (50.8mm x 181mm)
    Part StatusActive
    Mounting TypeDIN Rail
    Contact Finish-
    Fuseholder TypeBlock
    Contact Material-
    Termination StyleScrew Terminal
    Number of Circuits3
    Current Rating (Amps)400 A