1.5KE150CA-D1-0000
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
1.5KE150CA-D1-0000
1.5KE150CA-D1-0000
Part Number
1.5KE150CA-D1-0000
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
Description
TVS DIODE 128VWM 207VC DO201AE
Data sheet
1.5KE150CA-D1-0000.pdf
Delivery Services
1.5KE150CA-D1-0000
Comments
    1.5KE150CA-D1-0000 Specifications
    Series1.5KE
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDO-201AE, Axial
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-201AE
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)143V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp207V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)128V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.2A