1.5KE200A-D1-3000
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
1.5KE200A-D1-3000
1.5KE200A-D1-3000
Part Number
1.5KE200A-D1-3000
Description
TVS DIODE 171VWM 274VC DO201AE
Data sheet
1.5KE200A-D1-3000.pdf
Delivery Services
1.5KE200A-D1-3000
Comments
    1.5KE200A-D1-3000 Specifications
    Package / CaseDO-201AE, Axial
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-201AE
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)190V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp274V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)171V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.5A