1.5KE43CA-D1-0000
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
1.5KE43CA-D1-0000
1.5KE43CA-D1-0000
Part Number
1.5KE43CA-D1-0000
Description
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO201AE
Data sheet
1.5KE43CA-D1-0000.pdf
Delivery Services
1.5KE43CA-D1-0000
Comments
    1.5KE43CA-D1-0000 Specifications
    Package / CaseDO-201AE, Axial
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-201AE
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)40.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp59.3V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)36.8V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)25.3A