1.5SMC130
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
1.5SMC130
1.5SMC130
Part Number
1.5SMC130
Description
TVS DIODE 111VWM 187.95VC DO214
Data sheet
1.5SMC130.pdf
Delivery Services
1.5SMC130
Comments
    1.5SMC130 Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)117.45V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp187.95V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)111V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.5A