1.5SMC13C
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
1.5SMC13C
1.5SMC13C
Part Number
1.5SMC13C
Description
TVS DIODE 11.1VWM 19.11VC DO214
Data sheet
1.5SMC13C.pdf
Delivery Services
1.5SMC13C
Comments
    1.5SMC13C Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)11.75V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19.11V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)11.1V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)83.5A