1.5SMC7.5A-F1-0000HF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
1.5SMC7.5A-F1-0000HF
1.5SMC7.5A-F1-0000HF
Part Number
1.5SMC7.5A-F1-0000HF
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
Description
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO214AB
Data sheet
1.5SMC7.5A-F1-0000HF.pdf
Delivery Services
1.5SMC7.5A-F1-0000HF
Comments
    1.5SMC7.5A-F1-0000HF Specifications
    Series1.5SMC
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB (SMC)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)7.13V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp11.3V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)6.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)132.74A