10BJ10CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ10CA
10BJ10CA
Part Number
10BJ10CA
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SMB
Data sheet
10BJ10CA.pdf
Delivery Services
10BJ10CA
Comments
    10BJ10CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)11.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)58.9A