10BJ12CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ12CA
10BJ12CA
Part Number
10BJ12CA
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB
Data sheet
10BJ12CA.pdf
Delivery Services
10BJ12CA
Comments
    10BJ12CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)13.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)50.3A